Lazerle Göz Altı Morluklarının Tedavisi

Göz altı morlukları kişilerin sosyal yaşantısını ve psikolojisini etkilemekte ve genellikle genetik ve yapısal bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Genetik sebeplerin yanında morlukların artışına neden olan başka faktörler de mevcuttur. Allerjik durumlar, yaşam biçimi ve alışkanlıklar, aşırı yorgunluk ve uykusuzluk, yoğun güneş ışınlarına maruz kalmak bu sebeplerden bazılarıdır.

Bazı durumlarda göz çevresinden geçen damarsal bir yapı göz altında morluk olarak görülebilir. Fakat bu durum gerçek bir göz altı morluğu değildir ve tedavisi farklıdır. Göz altı morluğu esas itibarı ile deriye rengini veren melanin adlı pigmentin aşırı salgılanması veya toplanması durumudur ve bir pigmentasyon bozukluğudur. Bu bakımdan esmer cilt yapısına sahip olan kişilerde göz altı morluğuna daha fazla rastlanır.

Göz altı morlukları bazen basit önlemlerin alınması ile azaltılabilir. Allerjik durumların kontrol altına alınması, uykusuzluk ve yorgunluktan kaçınma, gözü yoran işlemlerin azaltılması, göz çevresine soğuk kompres uygulanması, düşük konsantrasyonlu günlük bakım ürünleri, C vitamini ve diğer antioksidan gıdalardan zengin beslenme ve güneş koruyucu kremler bu basit önlemlerden birkaçıdır.

Göz altı morluklarının tedavisi sebeplere ve eşlik eden durumlara göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin göz altı torbalanmaları olan kişilerde beraberinde göz altı morluğu varsa göz kapağı estetiği en uygun tedavi seçeneğidir.

Göz Altı Morluklarında Uyguladığımız Tedaviler

Göz Altı Torbaları ve Morluklar:

Torbalanmaların eşlik ettiği morluklarda en uygun tedavi seçeneği gözkapağı estetiğidir. Lazer uygulaması ile kombine edildiğinde sonuçlar daha tatmin edici hale gelir.

Çöküntüler ve Morluklar:

Alt göz kapağında çöküklük ile birlikte morlukların varlığı durumunda ışık dolguları bu durumu giderebilmektedir. Çökük bölgelerin doldurulması gölge etkisini azaltır ve morlukların daha az belirgin olmasını sağlar. Lazer ile cilt düzensizliklerinin giderilmesi ile morluklar da azaltılır.

Kırışıklık ve Morluklar:

Göz çevresinde kırışıklık ve morluk birlikteliğinde mezoterapi yöntemlerine lazer ilave edilir. Kırışıklık azaltılır ve morluklar giderilir.

Görüldüğü gibi gözaltı morluklarının tedavisi sebeplere ve eşlik eden durumlara göre değişkenlik göstermektedir Kullandığımız lazerler de bu duruma uygun olarak çeşitlilik göstermekte ve her hasta için özel bir uygulama seçilmektedir.

Göz Altı Morluklarının Tedavisinde Kullandığımız Lazerler

Mikrolazer Peel:

Cilt kırışıklık ve düzensizliklerini giderme amacıyla kullanılan cilt yenileme lazeridir.

Profraksiyonel / Fraksiyonel Lazer:

Daha çok cilt çöküntülerinin eşlik ettiği durumlarda ve kırışıklık azaltma tedavisinde kullanılır. Fraksiyonel lazer tedavisi ile morlukların rengi açılır ve bir miktar deri altı dokular güçlendirilir. Bu sayede cilt kalınlaşır ve morluklar daha az belirgin hale gelir.

Nd-yag Lazer:

Damar tedavilerinde kullanılan lazerdir. Göz bölgesinden geçen bir damar görünür hale gelirse kimi zaman morluk gibi algılanabilir. Bu durumda Nd:Yag lazer ile bu damarsal yapı ortadan kaldırılır.

yasal uyarı

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Lazerle Göz Altı Morluklarının Tedavi Fiyatları

Lazerle göz altı morluklarının tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi ancak muayenemizden sonra verilebilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6