Saç Mezoterapisi ve PRP

PRP nedir ?

PRP “Platelet Rich Plasma”nın baş harflerinden oluşur ve Türkçe karşılığı “Plateletten zengin plazma” dır.

PRP nasıl uygulanır ?

PRP kişiden alınan küçük bir miktardaki kanın özel yöntemlerle ayrıştırılması ve santrifüj işlemine tabi tutulması sonucu elde edilir. Bu işlemler sonucunda alınan kanın çok daha az bir kısmı PRP olarak ayrışır. PRP uygulamasında ayrışan bu kan elemanları yine aynı kişiye enjeksiyon yolu ile verilir.

Plateletler ne işe yarar ?

Plateletler kanın en küçük şekilli elemanlarıdır. Yara iyileşmesi aşamasında yara bölgesine ilk göç eden hücrelerdir ve yara iyileşme fazını başlatma özelliğine sahiptirler. Yoğun miktarda büyüme faktörleri barındırırlar.1 ml kanda yaklaşık 150-400 bin arası platelet bulunur. PRP tedavilerinde ise tedavi alanına enjekte edilen her 1 ml sıvıda 1 milyonun üzerinde platelet bulunmaktadır. Bu sayede enjekte edilen alanda yoğun bir platelet akışı ve büyüme faktörü salgılanmasına yol açar. Plateletlerin büyüme hormonlarını barındırması, birçok tedavide kullanım alanı bulmasına yol açar.


Prp Kullanım Alanları

PRP uygulamaları otolog bir uygulamadır. Otolog, kişinin kendi dokularının kullanılarak yapılan tedavi işlemi anlamına gelmektedir. Bu tedavide kişinin kendi kanı kullanılır. Bu bakımdan alerjik reaksiyon riski yoktur. PRP uygulamaları estetik cerrahide olduğu gibi birçok farklı alanda da kullanılır ve bilimselliği kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir.

  • Kronik yaralarda veya geç kapanan yaralarda
  • Eklem, tendon ve kas hastalıklarında veya travmalarında
  • Yüz bölgesi gençleştirme tedavilerinde dolgu maddesi olarak
  • Saç tedavilerinde tek başına veya saç ekimine yardımcı yöntem olarak
  • Lazer ve kimyasal peeling gibi cilt soyma işlemlerinde iyileşme süresini hızlandırmada
  • Dekolte bölgesi, el gençleştirme ve boyun bölgesi kırışıklarını azaltmada kullanım alanı bulunmaktadır

Mezoterapi

Mezoterapi, deri içine vitaminlerin, minerallerin ve buna benzer çeşitli ilaçların verilmesi yöntemidir. Mezoterapi bölgesel bir uygulama olup uygulandığı alanda etkisini gösterir.Mezoterapi yöntemleri yağ yakma tedavisinden saç tedavilerine, yüz dolgularından selülit tedavisine kadar kısıtlı da olsa kullanım alanına sahiptir.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisinin erkeklerde ve kadınlarda kullanım alanları birbirinden farklıdır.Kadınlarda, yani horomonal olmayan saç kaybı durumlarında etkili bir yöntemdir. Erkeklerde ise daha çok saç ekimi işleminin bir parçası veya tamamlayıcısı olarak kullanılırlar. Saç mezoterapisinde verilen ilaçlar genellikle saç derisini besleyici özelliğe sahiptir. Bu durum saç foliküllerin daha güçlü ve dolgun görünmesine yol açar. Saç PRP ve Mezoterapisi tek başlarına kullanılabildiği gibi kombine tedavilerin birer parçası olarak da kullanılabilirler. Bilinmesi gereken en önemli şey ise bu tür tedavilerin yeni saç çıkarmak için kullanılmadığı, sadece mevcut saçları güçlendirdiği gerçeğidir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Saç Mezoterapisi ve PRP Fiyatları Bursa

Saç mezoterapisi ve PRP uygulamaları ile ilgili fiyat bilgisi ancak muayenemizden sonra verilebilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6