Fraksiyonel İğneli Radyofrekans - Altın İğne

Radyofrekans sistemleri estetik cerrahi uygulamalarında bir süredir kullanılmaktadır. Son dönemlerde bu sistemlerin geçirdiği en büyük evrim ise radyofrekans sistemlerini fraksiyonel hale getirilmesidir. Sistemin fraksiyonel şekilde çalışabilmesi için kullanılan araç ise altın iğne adını verdiğimiz yöntemdir. Bu şekilde ortaya çıkan sisteme "fraksiyonel altın iğneli radyofrekans" sistemleri adı verilir.

Fraksiyonel altın iğneli sistemler ilk ortaya çıktığında sadece iğne diplerinde ısı veren sistemler olarak geliştirildi. Burada amaç cilt yüzeyinde ısı hasarı oluşturmamak ve derin dokularda bulunan kollojen ve elastin protenlerini uyarmaktı. Daha sonra iğne boyunca ısı veren sistemler gelişmeye başladı ve böylece cilt yüzeyinde gözle görülür etkiler oluştu. Son dönemlerde ise her iki etkiden de faydalabilmek için yeni nesil sistemler geliştirildi.


Fraksiyonel Radyofrekans Etkileri Nelerdir?

Fraksiyonel radyofrekans sistemleri temel olarak, cilt altında bulunan ve deri bürünlüğümüzün önemli bir parçası olan kollojen ve elastin adını verdiğimiz proteinlerin uyarılması, yeniden yapılması ve tekrar organize olmasını sağlar. Bu etkiyi iki farklı yol ile ortaya çıkarır. İlk etki cilt altına giren mikro iğnelerin mekanik etkisi, ikinci ve daha önemli ise ise altın iğnelerin yaydığı ısıdır. Mekanik etki ve ısı etkisi ile cilt altında yer alan fibroblast adını verdiğimiz hücreler uyarılmakta, bu hücrelerden yeniden protein sentezi oluşmaktadır.

Fraksiyonel Radyofrekans Sisteminin Avantajları

- İyileşme süresi lazer sistemlerine göre daha kısadır
- İstenilen derinlikte tedaviye imkan verir
- Çok geniş bir tedavi uygulama alanı mevcuttur
- Her mevsim uygulanabilir
- Daha az seans sayısı gerektirir
- Seans süreleri oldukça kısadır
- İşlem genel olarak ağrısızdır

Fraksiyonel Altın İğneli Radyofrekans Kullanım Alanları Nelerdir?

Yeni nesil fraksiyonel sistemler birçok kullanım alanına sahiptir. Kullanım alanları şu şekilde özetlenebilir:

-Yüz ve boyun bölgesi çizgi ve kırışıklık tedavisi
-Dekolte bölgesi ve el sırtının gençleştirilmesi
-Cilt elastikiyetinin arttırılması
-Cilt sarkıklarının tedavisi
-Akne (sivilce) izlerinin tedavisi
-Yanık ve yara izlerinin tedavisi
-Cilt çatlaklarının tedavisi
-Gözenek sıkılaştırma
-Cilt yüzeyinde oluşan lekelerin tedavisi

Fraksiyonel Radyofrekans Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Yeni sistem fraksiyonel tedavilerde ağrı hissi fazla olmamaktadır. Yüzeysel yapılan işlemlerde herhangi bir ağrı kesiciye gerek yoktur fakat çok derin uygulamarlarda anestezi sağlayan kremler ile uyuşturma işlemi yapılabilir. Tüm yüz ve boyun bölgesi uygulaması yaklaşık 30 dk sürmektedir.

Altın İğne Uygulaması Sonrasında Ne Zaman İşe Dönebilirim?

Yüzeysel yapılan işlemlerde kızarıklık sadece birkaç saat sürer. Kişi sosyal hayatına ve işine devam edebilir. Çok derin uygulamarda ise kızarıklık 1-2 gün sürebilir. Buna rağmen işlemden 1 gün sonra uygun kapatıcılar kullanılarak işinize dönebilirsiniz.Uygun güneş koruyucu ve cilt bakım kremleri de iyileşmeyi hızlandıran faktörlerdir.

Kaç Seans Tedavi Görmem Gerekir?

Fraksiyonel radyofrekans tedavisinde yapılacak seans sayısı, işlemi hangi amaçla yaptığımıza göre şekillenmektedir. Genel uygulamada kırışıklık tedavisi için 2-3 hafta arayla 3 tedavi yeterli olmaktadır. Akne izleri ve diğer izler için yapılan tedavilerde ise seans sayısı biraz daha fazla olabilmektedir.

Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Fraksiyonel radyofrekans tedavisinin 2 ayrı etkisi bulunmaktadır. İlk etki cilt yüzeyinde görülen etkilerdir ve işlemden sonra 2-3 gün içinde farkedilir. Cilt altında yeniden protein oluşturma ve kollojen sentezi ise ikincil etkiler olup 4-6 hafta içinde ortaya çıkar ve maksimum sonuçlar 4-6 aylık dönemde görülür.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Fraksiyonel Radyofrekans Fiyatları - Altın İğne Fiyatları - Altın İğne Bursa Fiyatları

Altın İğne uygulaması ile ilgili fiyat bilgisi ancak muayenemizden sonra verilebilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6