Dolgu Enjeksiyonları - Işık Dolgu

Deri altında bulunan ve kişiye gençlik, dirilik ve tazelik görünümünü veren bağ ve yağ dokusu yıllar içinde azalmaya başlar. Azalan hacimle birlikte alın bölgesi, nazolabial alan (burun kanadı kenarları) ve yanak bölgesinde derin çizgiler ve oluklar oluşur. Elmacık kemiklerinin üzerinde yer alan bağ dokusunda azalma ve hacim kaybı ortaya çıkar. Dudaklar incelir ve kırışık hale gelir. Kaybolan dokuların yerini benzer dokular ile tamamlanması işlemine de dolgu enjeksiyonu adı verilmektedir.

Dolguların İçeriğinde ne Vardır?

Yıllar içinde azalmaya başlayan ve cilt altında bulunan destekleyici dokuların kaybı çeşitli maddelerin enjeksiyonu ile giderilebilmektedir. Bu dolguların en çok bilinen ve kullanılanı hyalüronik asid adını verdiğimiz bir tür polisakkarittir. Hyalüronik asid insan vücudunun doğal bir parçası ve en önemeli özelliği kendi ağırlığından ve hacminden daha fazla su tutmasıdır. Bu özelliği sayesinde uzun süreler şekli bozulmadan muhafaza edilebilir. Günümüzde hyalüronik asid içeren dolguların dışında da pek çok dolgu maddesi de bulunmakta fakat kliniğimizce tercih edilmemektedir.

Dolguların Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Hyalüronik asid içeren dolguların avantajları; insan dokusunun doğal bir parçası olması, alerjik yapıda olmamaları, enjeksiyonlarının ağrı hissi yaratmaması, doğal bir dolgunluk yaratması ve etkisinin geçici olması olarak sıralanabilir. Hyalüronik asid içeren dolguların kalıcılık süreleri 6-12 ay arasında değişmektdir. Yoğunluğu yüksek dolgularda bu süre daga fazladır. Uygulama yaklaşık 10-15 dk sürer. Dudak dolgusu yaptıranlarda ağrı hissini azaltmak için ağrı kesiciler kullanılabilir.

Işık Dolgu - Göz Altı Işık Dolgu

Son yıllarda dolgu maddeleri zenginleştirildi ve kişiye parlaklık veren mezoterapi ilaçlarıyla kombine edilmeye başlandı. Bu sayede ışık dolguları adını verebileceğimiz yeni bir dolgu tipi oluştu. Bu tip dolguların en büyük özelliği hacim sağlama işleminin yanında cilt yapısında parlaklık ve tazelik yaratması. Işık dolguların klasik dolgulardan en büyük farkı yüz bölgesi dışındaki alanlara da uygulanabiliyor olması. Özellikle dekolte ve el bölgesi uygulamaları, el gençleştirme adı verilen yöntemlere de yardımcı olmaktadır. Son dönemlerde göz altı morluklarının tedavileri için geliştirilen yeni tip ışık dolgular da kliniğimizde başarı ile uygulanmaktadır.

Dolguların Kullanım Alanları

Dolgular yüzeyel ve derin tüm kırışıklıklar için kullanılabilir .En sık kullandığımız alanlar;

  • Alın bölgesi ve glabella (kaşların arasındaki çizgiler)
  • Dudak hacmini kazandırma ve dudak dolguları
  • Göz altı morluklarının tedavisi
  • Üst ve alt dudak kırışıklıklarının azaltılması
  • Yanak bölgesi çizgileri giderme
  • Nazolabial oluk (Burun yan kenarı ve yanak arasındaki oluk)
  • Marionette çizgileri (Ağız kenarlarından çeneye doğru uzanan çizgiler)
  • Derin akne ve sivilce izlerini yumuşatma
  • Elmacık kemiği ve çene kemiklerinde hacim oluşturma

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Dolgu Fiyatları - Bursa Dolgu Fiyatları

Dolgu uygulamaları ile ilgili fiyat bilgisi ancak muayenemizden sonra verilebilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6