Fibrocell - Hücre Tedavileri

Cildimiz genel olarak 2 ana kısımdan oluşur. Altta yer alan bölüme dermis adını veriyoruz. Dermis bölgesinde cildimizin ihtiyacı olan birçok doku sentezi yapılır ama bizim ana konumuz kollojen ve elastin adını verdiğimiz proteinler. Bu proteinler kişinin genç, dinamik, ferah, aydınlık ve sıkı görünmesinin ana belirleyicidir. Dolayısıyla antiaging tedavilerin neredeyse tamamı bu proteinleri tekrar uyarmaya veya sentezini arttırmaya çalışır. Proteinlerin tekrar sentezlenmesi ve yapılanması ile istenilen sonuçlara ulaşılmaya çalışılır. Kollojen ve elastin proteinleri sentezleyen hücrelere de fibroblast adı verilir.

Fibrocell Nedir?

Kişinin kendisinden elde edilen yapılara otolog adını veriyoruz. Örneğin PRP uygulaması da otolog uygulamadır, yani kişinin kendi kanından elde edilir. Fibrocell uygulamasında ise kişinin kendisinden alınan fibroblast hücreleri (kollojen ve elastin sentezleyen hücreler) laboratuar ortamında yüksek teknoloji ve mühendislik çalışmaları ile çoğaltılır, sıvı hale getirilir ve kişiye enjekte edilir. Böylece diğer antiaging tedavilerin ana amacı olan kollojen ve elastin proteinlerini uyarmak yerine direk enjeksiyon yöntemi kullanılmış olur. Fibrocell FDA tarafından onaylanmış bir tedavi yöntemidir.

Fibrocell Nasıl Uygulanır?

Fibrocell uygulaması için hem doku hem de kan örneği alınması gerekir. Doku örneği kulak arkası veya kasık bölgesinden alınabilir. Alınan dokular mercimek tanesi büyüklüğündedir. Aynı anda kişiden kan örneği de alınır ve Bilkent Üniversitesi Laboratuarına soğuk zincir ile taşınır. Alınan örnekler labaratuarda çoğaltılır ve milyonlarca yeni fibroblast elde edilmiş olur.

Öncelikle enjksiyon yapılacak alan temizlenir. İşlem bölgesi ağrı kesici kremler ile uyuşturulabilir ama genel anlamda enjeksiyon ağrılı değildir. Steril bir şekilde edilen edilen hücreler istenilen alana enjekte edilir.

Fibrocell uygulaması 3 seans halinde yapılır. İlk seans işlemden yaklaşık 4 hafta, diğer seanslar ise 2-3 hafta aralıklarla gerçekleştirilir.Bu seans aralıkları önemlidir çünkü enjekte edilen sıvı kşiden elde edilen ve çoğaltılan canlı hücrelerdir.

Fibrocell Nasıl Etki Eder?

Fibrocell, laboratuar ortamında çoğaltılmış kişinin kendi fibroblast hücreleridir. En önemli görevleri de kollojen ve elastin adını verdiğimiz proteinleri sentezlemesidir. Enjeksiyon yapılan alana tutunan fibroblast hücreler ana görevleri olan kollojen ve elastin sentezine başlar. Ortaya çıkan etkiler tamamen yeni sentezlenmiş bu proteinlerin etkisiyle görünür hale gelir.

Fibrocell Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Fibrocell etkinliği 6-8 hafta içinde ortaya çıkmaktadır. Bu dönem enjekte edilen yaşayan fibroblast hücrelerinin protein sentezlemesi için gereken zamana işaret eder. Erken dönem sonuç beklentisi olan kişilerde diğer antiaging tedaviler ile kombine edilerek te kullanılabilir.

Fibrocell Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Cildimizde protein sentezini arttırmayı amaçlayan tüm antiaging tedavilerde fibrocell kullanılabilir.En sık kullanım alanları şu şekildedir;
 • Tüm orta derinlikte ve yüzeysel çizgi ve kırışıkların tedavisi
 • Akne veya su çiçeği gibi hastalıklardan sonra ortaya çıkan izlerin tedavisi
 • Fraksiyonel lazer, mezoterapi veya PRP gibi yüz rejuveneasyon tedavilerinde kombine olarak etkinliği arttırmak amacıyla
 • Geçirilmiş yanık, trafik kazası veya ameliyat izlerinin tedavisinde
 • Dudak dolgunlaştırmada
 • Leke tedavisinde
 • Çatlak tedavisinde kullanılmaktadır.

Fibrocell Avantajları Nelerdir?

 • Otolog bir üründür, kişiye özel üretilir. Bu bakımdan allerji riski yok denecek kadar düşüktür.
 • FDA tarafından onaylanmış güçlü bir hücresel tedavi yöntemidir.
 • Etkilerini enjeksiyon bölgesinde gösterir. Başka bölgelere kayma riski yoktur.
 • Uzun etkili bir uygulamadır. Etkinliği bilimsel verilere göre 2-8 yıl arasında değişmektedir.
 • Uygulama nispeten ağrısızdır. İyileşme süresi gerektirmez.

Fibrocell FDA tarafından onay almış otolog hücresel tedavi yöntemidir. FIBROCELL®, ARS ARTHRO Biyoteknoloji A.Ş.'nin patentli ürünüdür. Detaylı bilgi için www. fibrocell.com.tr

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Fibrocell Hücre Tedavileri Fiyatları

Fibrocell hücre tedavileri ile ilgili fiyat bilgisi ancak muayenemizden sonra verilebilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6