Fraksiyonel Lazer Uygulamaları

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazer teknolojisi, lazer ile yapılan cilt yenileme işlemlerinden biridir. Klasik veya lazer ile yapılan cilt soyma işlemlerinden en büyük farkı ise cilt üzerinde çok ince ama derinlemesine tedavi yapabilen mikrotüneller yaratabilme kapasitesidir. Açılan tüneller arasında sağlam ve hasar görmemiş dokular bulunur. Bu sayede iyileşme süresi klasik soyma işlemlerine göre daha hızlı gerçekleşir. İyileşme süreci sırasında yeniden yoğun kollojen doku oluşumu tetiklenmekte, bu da cildin gerginleşmesini ve elastikiyetinin artmasını sağlamaktadır. Fraksiyonel tedaviler hastanın cilt yapısı, ihtiyaçları ve beklentileri çerçevesinde kişisel olarak planlanır.

Er:Yag Lazerinin Özellikleri

Günümüzde fraksiyonel tedaviler için 3 ayrı lazer ışını kullanılmaktadır. Bu ışınlar değişik dalga boylarına sahip Er:Yag, YSGG ve Co2 lazerlerdir. Her üç ışın da hücre içinde bulunan suyu buharlaştırarark cilt gençleştirme işlemleri yapabilmektedir fakat Er:Yag lazerlerinin suya olan ilgisi Co2 lazerlerden yaklaşık 10 kat fazladır. Bu sayede cilt üzerinde derin bir ısı etkisi yaratılmadan amaca yönelik tedaviler planlanmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Kullanım Alanları

Fraksiyonel lazerler cilt üzerinde tünel açarak derin dokulara penetre olması nedeniyle, cildin derin katmanlarını da tedavi edebilmektedir.Kozmetik ihtiyaçlarınızın neler olduğu kliniğimizde muayene sonucu ortaya konur ve planlanır. İhtiyaca göre Profraksiyonel tedavi lazer peeling işlemi ile birleştirilebilir. Ve bu sayede daha etkin sonuçlar alınmış olur.

• Fraksiyonel lazer ile yüz gençleştirme
• Fraksiyonel lazer ile akne (sivilce) ve yara izlerinin tedavisi
• Göz çevresi ile alt ve üst dudaktaki kırışıklıkların azaltılması
• Orta yaş kırışıklıklarının giderilmesi
• Cilt gevşeklik ve sarkıklıklarının tedavisi
• Ameliyat ve yara izlerinin giderilmesi
• Hamilelik veya kilo değişimlerine bağlı cilt çatlaklarının tedavisi
• Gözenek sıkılaştırma tedavileri


Fraksiyonel Lazer ile Tedavi

ProFraksiyonel lazer uygulamalarımızda, yüz bölgesine lokal anestezik bir krem sürülür. Bu sayede uygulama boyunca herhangi bir ağrı ve acı duyulmaz. Prosedür yaklaşık olarak 30-45 dakika sürer. Uygulama sonrasında işlemin derecesine göre ciltte 3–7 gün süren kızarıklık olur. Bu dönemde hastalar nemlendirici ve güneşten koruyucu kremler kullanırlar. Uygulamadan 2-3 gün sonra makyaj yapabilir ve sosyal aktivitelerine dönebilirler. Koyu renkli kişilerde leke oluşumunu engellemek amacıyla leke kremleri kullanmak gerekebilir.

Fraksiyonel Tedavi Seansları

Yüzeyel lezyonların tedavisinde tek seans genellikle yeterli olmaktadır. Çok derin akne izlerinde ise hastanın ihtiyacına ve beklentilerine göre tekrarlayan seanslar uygulamak gerekebilir.Bu durumda 1 ay aralıklarla uygulama 2-3 seans arası tedavi protokolü belirlenir.

Profraksiyonel Tedavi Avantajları

- Cildi soymadan ve hastayı sosyal yaşamından alıkoymadan tedaviye olanak sağlar.
- İyileşme süresi diğer lazer uygulamalarından daha kısa sürer.
- Yüzeyel ve derin (akne izleri) lezyonların tedavisinde kullanılabilir.
- Cilt daha parlak, daha pürüzsüz ve lekesiz hale getirir.

yasal uyarı

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6