Mini Karın Germe

Mini karın germe ameliyatı alt karın bölgesinde (göbek deliğinin altı) fazlalığı olanlarda, üst karın dokularının nispeten deforme olmadığı durumlarda uygulanan bir operasyondur. Tekniğin gelişmesi ile mini karın germe ameliyatına, vakumla yağ emme (liposuction), karın kaslarının sıkılaştırılması, bel ve kasık bölgesinin gençleştirilmesi gibi birçok modifikasyonun eklenebilmesi ile sonuçları bakımdan daha tatmin edici hale gelmektedir.


Mini Karın Germe Video İzle:

Mini karın germe operasyonu nedir? Mini karın germe için uygun aday kimdir? Mini karın germe ile klasik karın germe operasyonları arasındaki fark nedir?
Mini Karın Germe Ameliyatının Klasik Karın Germe Ameliyatından Farkı Nedir?

Mini karın germe ameliyatının klasik karın germe ameliyatından en büyük farkı göbek deliğinin yerinin değiştirilmemesidir. Diğer farklar ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Operasyonda uygulanan kesi daha küçüktür. Operasyon bu küçük kesiden yapılır.
  • İyileşme süresi daha kısadır.
  • Operasyon kısa sürede sona erer.
  • Ağrı hissi daha az duyulur.
  • Kesi küçük olduğundan fark edilebilen izler daha az olur.

Mini karın germe operasyonu, göbek deliğinin yerini değiştirmeyen bir operasyon olsa da üst karın bölgesine müdahale etme şansı da vermektedir. Üst karında kas zayıflığı ve bombeleşmesi olan kişilerde kas sıkılaştırma gibi modifikasyonlar eklenebilir. Bunun yanında liposuction yönteminin ilave edilmesiyle bel bölgesi incelmesi de sağlanabilir. Cilt sıkılaşması için lazer liposuction yöntemi kombine edilebilir.

Mini Karın Germe Operasyonu İçin Uygun Aday Kimdir?

Mini karın germe operasyonu için en uygun kişiler; göbek altında cilt fazlalığı, sarkmaları ve bombeleşmesi olan fakat göbek üstünde cilt sarkıklığı olmayan kişilerdir. Göbek üstünde bombeleşme problemleri mini karın germe ameliyatı ile giderilebilir.

Son dönemlerde bu ameliyatlara ek olarak çeşitli modifikasyonlar da eklendi. Bu modifikasyonlar sayesinde biraz önce bahsettiğim karın kaslarının sıkılaştırılması ve daha ince bir bele sahip olmak, germe işlemi ile karın derisi çatlaklarından kurtulmak ve vakumla yağ emme işleminin gerekli olduğu durumlarda kullanılması ile genel vücut konturünü düzeltmek mümkün olmaktadır.

Doğum Sonrası Oluşan Cilt Çatlakları Tedavisi Video İzle:

Doğum sonrası oluşan cilt çatlaklarından mini karın germe operasyonu sonrasında kurtulmak mümkün müdür? Cerrahi yöntem dışında cilt çatlakları için hangi tedaviler mevcuttur? Cilt çatlaklarının kesin tedavisi mümkün müdür?Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Karın Germe Yorumları - Bursa Karın Germe Yorumları

man icon3Handan K. soruyor:
Doktor bey iyi günler, ben 3 doğum yaptım ve göbeğimde yoğun çatlak ve sarkma oldu. Bu durumun tedavisi var mıdır?

----------------------------------------
drtufan_iconOp. Dr. Ali Tufan Soydan cevaplıyor:
Evet var. Karın germe ameliyatı tam da bu nedenle yaptığımız bir cerrahi işlemdir. Karın germe ameliyatı da kendi içinde bölümlere ayrılır; mini karın germe, genişletilmiş mini karın germe ve tam karın germe. Burada önemli olan titiz bir muayene ile ne tür bir karın germe ameliyatına ihtiyacınız olduğunu belirlemektir.

Mini Karın Germe Fiyatları - Bursa Mini Karın Germe Fiyatları

Mini karın germe ameliyatında fiyatlar ameliyatın yapılacağı hastaneye ve yapılacak işleme göre değişmektedir. Bu nedenle ameliyat fiyatları net olarak muayenemizden sonra verilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6