Kol Sarkmaları ve Kol Germe

Aşırı kilo, sık kilo alıp verme, yaş ve genetik sebeplerden ötürü oluşan kol sarkmalarının tedavisine Arm Lift veya Brakioplasti (kol germe veya kol estetiği) adını vermekteyiz. Kol sarkmalarında deri sarkmasının ortaya çıkmasında üç ana faktör rol oynamaktadır; aşırı yağ birikimi, deri altı destek dokularının kaybı ve deri sarkması. Operasyon, kol sarkmasına neden olan bu üç birbirine paralel durumu da göz önünde bulundurarak yapılmaktadır.

Kol sarkmalarının tedavisinde kullanılacak yöntem, cilt elastikiyetine ve cilt altı yağ toplanma derecesine göre değişkenlik göstermektedir.

Cilt sarkıklığı hafif-orta düzeyde ve cilt altı tağ toplanması fazla ise; Bu durumda uyguladığımız tedavi lazer lipoliz (liposuction) yöntemidir.Lazer yardımlı yöntem ile cilt sarkıklığı da bir miktar tedavi edilmiş olur.İyileşme süresi diğer yöntemlere göre daha kısadır.

Cilt sarkıklığı ileri düzeyde ise; Bu durumda tercih edilen yöntem kol germe ameliyatı veya "arm lift" adı verilen yöntemdir.Cilt altı yağ dokusunun durumuna göre liposuction yönteme ilave edilebilir.

Cilt sarkıklığı yok ise; Bu durumda kol bölgesinin kalın görünmesinin ana sebebi yağ birikimi veya lokalize yağ depolarıdır. Lazer lipoliz yöntemi yağ birikimlerinde uygulanabilecek en uygun cerrahi yöntemdir. Lazer teknolojisinin cilt dıkılaştırma etkisinden de fayda sağlanır.

Lazer Lipoliz ile Kol Sarkmaları Tedavisi

Navigasyon özellikli lazer liposuction yönteminin en büyük avantajlarından biri cilt elastikiyeti bozulmuş kişilerde de kullanılabilmesi ve cilt sıkılaşması yaratabilme etkisidir. Bu bakımdan kliniğimizde kol sarkmaları tedavisinde en sık kullandığımız yöntem lazer liposuction yöntemidir. Lazer lipoliz yöntemi genellikle cilt sarkması fazla olmayan ve cilt altı dokuda yağ birikimleri olan kişilerde etklili sonuçlar doğurur.

Kol Germe (Arm Lift)

Kol sarkmalarının ana sebebi cilt elastikiyetinin bozulması ve deride sarkmaların olması ise kol germe ameliyatı veya arm lift operasyonu tercih edilmesi gereken yöntem olmalıdır. Bu operasyonda cerrahi izler koltuk altı ve dirsek bölgesi arasında olduğundan karşıdan bakışta farkedilebilir izler olmaz.

Kol Germe Sonrası Ameliyat İzleri

Kol germe ameliyatlarında ortaya çıkacak olan iz, mevcut deformitenin derecesine bağlı olarak değişmektedir. Ameliyat izleri genellikle kol iç yüzü ve bir miktar arka bölgesinde kalmakta ve koltuk altı bölgesinde saklanmaktadır dolayısıyla rahatsız edici bir görünüm vermemektedir. İlk günler ameliyata bağlı izler daha belirgin olmakla beraber zaman içinde azalmaktadır. Ameliyatta sadece liposuction yapılmış ise izler çok daha az belirgin olmaktadır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

Kol germe ameliyatında fiyatlar ameliyatın yapılacağı hastaneye ve yapılacak işleme göre değişmektedir. Bu nedenle ameliyat fiyatları net olarak muayenemizden sonra verilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6