Bacak Estetiği ve İmplantlar

Vücudumuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi bacak bölgesi deformasyonları da estetik görünümü ileri derecede bozmaktadır. Düzgün, uzun ve simetrik bacaklar tüm kadınların ortak idealleri arasında yer alır ve estetik cerrahlar bu görünümü sağlamak amacıyla birçok ameliyat tekniği kullanırlar.

Bacak estetiği sağlamak amacıyla uygulanan ameliyatlara bacak şekillendirme ameliyatları denir. Bacak şekillendirme ameliyatları bacağı incelten ve kalınlaştıran (şekillendiren) ameliyatlar olmak üzere iki gruba ayrılır. Bacak inceltme yöntemleri arasında liposuction ve uyluk-bacak germe (thigh lift) ameliyatları yer alırken bacak kalınlaştırmak amacıyla uygulanan ameliyatlar ise yağ enjeksiyonu ve bacak (calf) implantlarıdır. Bacak şekillendirme ameliyatları ile bacak bölgesine ait birçok farklı şikayetin giderilmesi mümkün olmaktadır.

Bacak İnceltme Yöntemleri

Bacak bölgesinde aşırı yağ birikimi, sarkma ve kırışıklarını tedavi etmek amacıyla uygulanan operasyonlardır Liposuction ve bacak germe bu yöntemlerin başlıcalarıdır:

1) Lazer Liposuction ile Bacak Estetiği:

Bacakların belirli bölgelerinde aşırı yağ toplanması ve özellikle spor ve diyet ile giderilememesi kadınlarda en sık şikayet sebepleri arasındadır. Özellikle basen bölgesi, uyluk iç yüz, diz iç bölgesi ve ayak bileği yağ toplanmalarının en sık olduğu bölgeleri oluşturur. Lazer lipoliz, diyet-spora dirençli bu yağ birikimlerinin en kesik tedavisini oluşturur. Operasyon, kanüllerin girebileceği kadar küçük cilt kesilerinden yapıldığından ameliyat sonrası iz bırakmaz. Lazer yardımlı lipoliz yönteminin en büyük avantajları; cilt sıkılaşması sağlaması, iyileşme süresinin kısa olması ve ameliyat sonrası morluk,şişlik ve kızarıklık gibi yan etkilerinin çok daha az olmasıdır.

2) Uyluk - Bacak Germe Ameliyatı

Uyluk iç bölgesinde ortaya çıkan deri gevşekliği ve sarkıklığı, genellikle hızlı kilo alıp verme ve yaşlılık ile sonucu oluşmaktadır. Estetik görünümü bozduğu aşikar olan bu durum aynı zamanda etek giyildiği durumlarda bacak iç yüzlerinde pişiklere hatta mantar enfeksiyonlarına dahi yol açmaktadır. Bacak germe ameliyatı (thigh lift) prensip olarak karın germe ve kol germe ameliyatlarına benzerlik göstermektedir. Genel anlamda deri altı taşıyıcı dokuları gerginleştirilmekte, fazla yağlar liposuction ile alınmakta ve oluşan deri fazlası ise gergin olarak dikilmektedir.Bu inceltme ve gerginleştirme işlemi sayesinde bacak daha uzun görünmekte ve daha düzgün durmaktadır.Bacak ve uyluk germe ameliyatları sonrasında oluşacak izler genellikle bacak iç yüzünde ve bikini altında kaldığından hastalarımızı rahatsız etmemektedir.


Bacak Kalınlaştırma Yöntemleri

Bacak kalınlaştırma ameliyatları çeşitli nedenlerden ötürü bacağa ince olan kişilerde simetriyi sağlamak ve daha düzgün bir görünüm kazandırmak amacıyla uygulanmaktadır. Bacakların ince olması kimi zaman bir hastalık sonucu ortaya çıkmakta ise de (çocuk felci, bacak kırıklarına bağlı aşırı hareketsizlik), çoğu zaman bacak kaslarının simetrik olmaması sonucu görülür ve kişilerde çarpık bacak görüntüsü yaratır.

1) Bacak İmplantları ve Bacak Estetiği

Bacak implantları ile bacak konturünün düzeltilmesi, bacakların kalınlaştırılması ve bacak çarpıklarının giderilmesi "calf augmentation" adı verilen operasyonla mümkün olmaktadır. Kullanılan implantlar meme büyütme ameliyatında kullanılan implantlara benzerlik göstermektedir. Genellikle silikon yapılı bu implantlar ile kapsül gelişme ihtimali çok düşük olmaktadır.

2) Yağ Enjeksiyonu ile Bacak Kalınlaştırma

Bacak deformasyonuna yol açan nedenlerde biri de, bir bacağın diğerinden daha ince veya kalın olması, veya aynı bacakta ortaya çıkan çap farklılıklarıdır. Bu tür kişilerde, yağ toplanması olan bölgeye liposuction ve bacak-uyluk germe gibi ameliyatlar yapılırken ince ve çökük olan alanlara yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bacak iç kısmında dolgunluğu az olan kişilere klasik olarak uygulanan bacak implantları yerine de alternatif bir yöntem olarak kullanılabilir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bacak Estetiği Fiyatları

Bacak estetiğinde fiyatlar ameliyatın yapılacağı hastaneye ve yapılacak işleme göre değişmektedir. Bu nedenle ameliyat fiyatları net olarak muayenemizden sonra verilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6