Lazerle Akne - Sivilce Tedavisi

Akne ya da yaygın isimlendirilmesi ile sivilce, derideki yağ bezlerin uzun süren ve tekrarlayan iltihabi bir hastalığıdır. Sivilce günümüzde en sık rastlanan cilt problemlerinden biridir ve tedavisinde birbirinden farklı birçok yöntem kullanılır.

Aknelerin bir kısmı siyah noktalardan, bir kısmı ise tıkalı olan yağ bezlerinin bakteriler tarafından enfekte edilmesi ve iltihabi sürecin başlamasıyla ortaya çıkmaktadırlar. Akneler klinik olarak deride siyah noktalar, kızarık sivilceler, bazen derin kist ve nodüller, tedavi edilmediğinde de izlerle kendini gösterir.

Kadın ve erkekte eşit sıklıkta görülür. Ergenlik yaşlarında kızlarda daha erken ortaya çıkmaktadır. Kızlarda 17-18 yaşlarında, erkeklerde ise 18-19 yaşlarında ortaya çıkar ve 21-23 yaşlarına doğru iyileşmeye başlar.

Sivilce tedavisinde bir çok krem, ilaç, kimyasal peeling günümüze kadar kullanılmıştır. Günümüzde ise sivilcelerin hemen kontrol altına alınması ve iz kalmaması için özellikle iltahaplı sivilcelerde de etkili olan lazerle sivilce tedavisi yapılmaktadır.

Kliniğimizde akne tedavisi kişiye özel yöntemlerle tedavi edilmektedir. Tedavi yöntemlerimizi belirleyen ana unsurlar; kişinin yaşı, cilt yapısı, aknelerin iltihaplı olup olmaması ve aknenin yaşına bağlı olarak değişmektedir.

Kliniğimizde Sivilce (Akne) Tedavisi İçin Kullanılan Yöntemler ve Lazerler:

1) Hydrafacial Cilt Yenileme Sistemi ile Siyah Noktaların Tedavisi:

Hydrafacial cilt yenileme sistemleri çeşitli problemleri tek prosedürde birleştiren ilk hidrodermabrazyon sistemidir. Bu yöntem sayesinde cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri kombine edilerek tüm yöntemlerin avantajlarından faydalanılır. Özellikle siyah noktaların ve komedonların tedavisindeki en etkili yöntemdir. Cilt gözeneklerinin açılması işlemi de kusursuz olarak gerçekleşir. İyileşme süresi gerektirmez ve anında sonuçlar yaratır.

2) Karbon Peeling Lazeri:

İşlem düşük enerjili ve sık atış yapan ve çok süratli çalışan bir lazer olan Q Switched ND:Yag lazerleri ile yapılmaktadır.Uygulama öncesi cilt karbon kremiyle boyanır. Lazer cihazı ile karbon kremi le boyanmış bölgelere ışınlar gönderilir ve bir anlık yüksek bir ısı ortaya çıkar. Lazer cilt yüzeyinde karbon krem içerisinde yar alan atomize karbon partiküllerini yüksek bir hızla patlatır ve cilt yüzeyinde bulunan ölü doku anında buharlaşarak ciltten uzaklaşır. Karbon peeling uygulaması aktif akne tedavisinde cilt yüzeyinde oluşan yağın giderilmesi ve anti bakteriyel etkisi ile akne modu ile kombine edilebilir. Uygulama sonucunda şu faydalar sağlanır:

  • Yağ bezleri küçülür ve salgı miktarları azalır
  • Akne sayısı azalır, kızarıklık ve iltihabi görünüm azalır
  • Gözenekler küçülüp kapanır
  • Cilt yenilenir
  • Kistik yapılar küçülür, noduler yapılar sayıca azalır
  • Antibakteriyel etki yaratır, sivilcelerin yeniden oluşma ihtimalini azaltır.

3) Mikro Lazer Peel:

Micro laser peeling yöntemi patentli Er:Yag lazeri kullanılan FDA onaylı çok gelişmiş bir lazerle yapılan peeling (cilt soyma) işlemidir .Kullanılan ışın 2940 nm dalga boyunda Er:Yag lazeridir en büyük avantajı ısı hasarı oluşturmadan peeling işlem yapabilmesidir. Bu sayede iyileşme süreleri kısalmakta ve pürüzsüz, canlı, doğal ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmak mümkün olmaktadır.

Mikro lazer peel, derinin üst tabakasının yani epidermisin kontrollü bir şekilde soyulmasını, yaşlanmış, hasarlanmış deri yüzeyinin yeni ve pürüzsüz bir cilde bırakılmasını sağlar.Henüz kurumuş veya kurumakta olan sivilcelerin tedavisinde en etkili yöntemdir.

4) Lazer Genesis:

Lazer genesis lazer teknolojilerinde son dönem yeniliklerinden biridir. Erken dönem sivilcelerin giderilmesine ve renginin açılmasına olanak sağladığı gibi geç dönemde sivilce izlerinin tedavisinde de kullanılabilmektedir. Bu özelliği sayesinde özellikle aktif sivilce ve iyileşmiş sivilce izlerinin birlikteliği durumunda oldukça etkili bir yöntemdir. En önemli özellikleri; iyileşme süresi gerektirmemesi, yaz-kış ayrımı olmaksızın kullanılabilmesi, uygulamanın ağrı hissi yaratmaması ve gerek sivilcelerin gerekse de sivilce izlerinin tedavisinde kullanılabilmesidir.

yasal uyarı

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Lazerle Akne Tedavisi Fiyatları - Lazerle Sivilce Tedavisi Ücretleri

Lazerle akne ve sivilce tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi ancak muayenemizden sonra verilebilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6