Orta Yüz Estetiği Yanak Kaldırma

Yüz bölgesi ele alındığında, orta yüz olarak adlandırılan bölüm; gözler ile ağız kenarları arasındaki alanı ifade eder. Orta yüz bölgesinde de yaşlanma ile bazı değişiklikler ortaya çıkar .Bu değişikliklerin en göze çarpanı, elmacık kemikleri üzerindeki bulunan ve kişiye dikkat çekici şekilde güzellik sağlayan yağ yastıkçıklarında hacim kaybı ve sarkmadır.

Yaşlanma ile birlikte yağ yastıklarını tutan bağlarda gevşeme olur. Yerçekiminin de katkısıyla elmacık kemiği üzerindeki yerlerinden ağız kenarlarına doğru sarkmaya başlarlar ve özellikle burun kenarlarında derin kırışıklıklara sebebiyet verirler. Yağ yastıklarının tekrar olması gereken yere taşınma işlemi maalesef klasik yüz germe ameliyatı ile başarılamayan bir işlem olduğundan son dönemlerde orta yüz gençleştirme veya kaldırma ameliyatı olarak adlandırılan yeni bir teknik ortaya konmuş oldu.

Orta Yüz Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Orta yüz gençleştirme ameliyatı, dolgunluğunu yitiren ve sarkan bu yağ yastıklarının orijinal bölgelerine taşınma ve askılama işlemidir. Ameliyat için ideal kişiler; henüz 30 ve 40'lı yaşlarda olan, alt göz kapaklarında hafif torbalanmalar oluşmuş, elmacık kemikleri üzerinde dolgunluk azalmış ve burun kenarlarında derin oluklar oluşmuş hastalardır.

Eğer yüzünüzde aşırı miktarda sarkma ve kırışıklık yoksa bu ameliyat sizin için yeterli olabilir. Ancak bu tür sorunların oluşması durumunda bu ameliyat tek başına sorunlarınıı ortadan kaldırmayacak ve klasik yüz germe ameliyatına da ihtiyacınız olacaktır.

Ameliyat Teknikleri

Orta yüz germe ameliyatı iki ayrı teknik ile yapılabilir. Bu tekniklerin her birinin kendisine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

1) Endoskopik Cerrahi:

Endoskopik orta yüz cerrahisinde kesiler sadece ağız içi ve şakak bölgesinden yapılır. Sarkan ve elastikiyetini yitirmiş dokular özel dikişler yardımı ile elmacık kemiği üzerinde bulunması gereken esas noktalarına askılanırlar.Aynı kesilerden kaş kaldırma ve şakak germe gibi işlemler de yapılabilir.Ameliyat ortalama 1-1,5 saat kadar sürer ve genel anestezi altında yapılır.

2) Göz Kapaklarından Yapılan Ameliyat:

Son dönemlerde geliştirilen ve nispeten yeni bir yöntemdir. Sarkan ve gevşemiş yağ yastıkları serbestlenir ve yine kişiye ait dokular kullanılarak orijinal noktalarına askılanır. Ameliyatın en büyük avantajı aynı seansta göz kapağı estetiği ameliyatı yapılarak göz altı torbalarından kurtulmak mümkün olmaktadır. Ameliyat ortalama 1-1,5 saat kadar sürer ve yine genel anestezi altında yapılır.

Orta Yüz Germe Sonrası Olası Komplikasyonlar (Sorunlar)

Endoskopik cerrahi ile yapılan ameliyatlarda karşılaşılabilecek en büyük sorunlar enfeksiyon (ağız içinden kesi yapılmasından dolayı), kanama, asimetri (askılama simetrik yapılmazsa) ve yüz sinirlerinde oluşabilecek hasardan dolayı duyu ve his kaybı ve geçici saç dökülmeleri (saçlı deriden kesi yapıldığından) olarak sayılabilir. Eğitimli ellerde bu sorunlar daha az ortaya çıkar.

Göz kapaklarından yapılan ameliyatlarda ortaya çıkabilecek sorunlar ise göz kapağı estetiği (blefaroplasti) ameliyatındaki sorunlara benzerlik göstermektedir.

Orta Yüz Germe ve Yanak Kaldırma Operasyonları Sonrası

Orta yüz gençleştirme ameliyatlarından sonraki iyileşme dönemi klasik yüz ve boyun germe ameliyatlarından çok daha kısa sürer. İlk günler ameliyata bağlı hafif şişkinlik ve morluklar oluşabilir ve 3-5 gün içinde kendiliğinden kaybolurlar. Pansuman ve sargılar 3-4 gün sonra çıkarılabilir. Emilmeyen dikişler kullanılmış ise 7 gün sonunda alınabilirler.

Orta Yüz Gençleştirme Ameliyatı Püf Noktaları

Adaylar:
30 ve 40'lı yaşlarda, yüz be boyun bölgesinde çok fazla kırışıklık ve sarkma olmayan fakat yanak dolgunluğunu kaybetmiş ve burun kenarlarında derin kırışıklıkları olan kişiler.

İzler:
Kesiler ağız içi ve saçlı deri ile alt göz kapağından yapıldığından fark edilebilir bir iz kalmaz.

Etkinlik:
Ameliyatın etkinliği uzun sürelidir. Bu tür ameliyatlardan sonra daha taze, enerjik, mutlu ve genç hissetmek mümkün.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Orta Yüz Estetiği Fiyatları Bursa

Orta yüz estetiğinde fiyatlar ameliyatın yapılacağı hastaneye ve yapılacak işleme göre değişmektedir. Bu nedenle ameliyat fiyatları net olarak muayenemizden sonra verilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6