Göz Kapağı Estetiği

Yıllar içerisinde tüm yüz deri ve deri altı dokularında olduğu gibi gözkapağı cildinde de yaşlılık belirtileri ortaya çıkar. Yaşlılık belirtilerinin göz kapaklarında erken dönemde ortaya çıkış nedeni, derisinin çok ince olmasıdır. İlk belirti "kaz ayağı" adı verilen ve göz çevresinde oluşan minik kırışıklıklardır. Zaman içinde alın ve kaşların yerçekimi etkisiyle üst göz kapağına doğru sarktığı görülür. Alt göz kapaklarında göz küresini ve çevreleyen kasları yerinde tutan bağlarda gevşeme yaşanır. Bu durum alt göz kapağında torbalanma şeklinde kendini gösterir. Yine alt göz kapağı ve burun yan kenarları arasında derin oluklar oluşur ve kişide bitkin ve yorgun bir ifade yaratır. Kısaca gözdeki yaşlanma belirtilerinin, yani kırışıklık, deri sarkması ve torbalanmaların giderilmesi işlemine göz kapağı estetiği ameliyatı veya blefaroplasti adı verilmektedir.

Blefaroplasti ameliyatlarında son dönemde ciddi değişiklikler oldu. Eskiden yapılan ve sadece deri ve kas dokusunun çıkarılmasından ibaret olan klasik ameliyat yerine göz kapağındaki tüm yaşlılık belirtilerinin tek bir ameliyatla giderilmesi mümkün olmaktadır.


Üst Göz Kapağı Estetiği

Alın ve özellikle kaşların üst göz kapaklarına doğru düşmesi bu bölgede deri fazlalığı yaratır. Bazen bu deri fazlalığı görme alanını etkileyecek şekilde dahi olabilir. Klasik üst göz kapağı ameliyatı, oluşan bu deri fazlalığı ve kasların çıkarılmasını içermektedir. Günümüzde ise aynı kesiden kaşları da bir miktar yukarı almak mümkün olmaktadır. Alında deri kırışıklığı ve kaşların çok alçak yerleşim gösterdiği vakalarda endoskopik alın germe ve şakak germe gibi ameliyatlar da etkili olmaktadır.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Alt göz kapaklarında ortaya çıkan sorunlar üst kapaktan farklı özellikler taşır. Göz kaslarını ve küresini yerinde tutan ve yağ dokusunu çevreleyen bağların gevşemesi alt kapaktaki en önemli sorundur. Bağların gevşemesiyle alt göz kapaklarında torbalanmalar oluşur .Göz kapağı ve burun yan tarafı arasında derin oluklar görülebilir.Alt göz kapağı ameliyatında da günümüzde önemli gelişmeler oldu.Örneğin yanak sarkması, derin olukların doldurulması ve torbaların giderilmesi işlemleri klasik ameliyata eklendi.Dolayısıyla sadece cildin çıkarıldığı klasik ameliyatlar yerine yeni orta yüz kaldırma ameliyatının da beraberinde yapıldığı ameliyatların sonuçları çok daha etkileyici durmaktadır.


Göz Kapağı Estetiği Olası Komplikasyonlar (Sorunlar)

Blefaroplasti ameliyatı sonrası enfeksiyon ve kanama nadir görülen komplikasyonlardır. Buna rağmen özellikle üst göz kapağı derisi çok ince olduğundan şişlik ve morluklar 5-7 gün arası sürebilir.Bu morluklar zaman içinde kendiliğinden kaybolur. Estetik sorunlar arasında, özellikle klasik ameliyatta ortaya çıkan alt göz kapağı çekilmesi, gereğinden fazla derinin çıkarıldığı durumlarda görülür. Bu tür komplikasyonları önlemek ayrıntılı ve titiz bir fizik muayene ve uygun ameliyat tekniğinin seçimi ile mümkün olmaktadır.


Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası

Blefaroplasti ameliyatı yapılacak ek işlemlere göre değişmekle beraber 1-3 saat arası sürebilir. Ameliyat lokal anestezi ve genel anestezi ile yapılabilir. Sadece göz kapaklarına müdahale edilecekse lokal anestezi ve sedasyon (sakinleştirici ilaçlar ile), ek işlemlerin uygulanacağı vakalarda ise genel anestezi uygun birer seçim gibi görünmektedir. Ameliyat günü veya akşamı hastaneden taburcu olunabilir. Dikişler genellikle 5-7 gün arası alınır ve aynı dönemde pansumanlardan da kurtulmak mümkündür. Gözlerde kuruluk hissi ve batma, gözyaşı salgısında artış, ilk birkaç gün görülebilen ve normal kabul edilen durumlardır.


Blefaroplasti Ameliyatı Püf Noktaları

Memnuniyet:
Yüz bölgesinin genel uyum ve harmonisini göz önünde bulundurarak yapılan ameliyatlarda memnuniyet yüksek seviyede olmaktadır.

Ameliyat İzleri:
Blefaroplasti ameliyatında kesiler doğal kırışıklık bölgelerinden yapıldığından ameliyat sonrası fark edilebilir izler olmaz.

Ameliyat Sonrası:
Ciddi sorunlar ortaya çıkmasa da göz kapağı cildinin ince olmasından kaynaklanan şişlik ve morluklar 5-7 gün arası sürebilir.


Göz Kapağı Estetiği Sonrası Ek Uygulamalar: Botoks, Dolgu, Yağ Enjeksiyonu

Yaşlılığın yüzün sadece bir kısmını değil tümünü etkilediğini düşünürsek aynı ameliyatta alın kırışıklıklarının giderilmesi, şakak germe, kaş kaldırma, orta yüz kaldırma ve derin oluklara dolgu ve yağ enjeksiyonu gibi yöntemlerle sonuçlar çok daha yüz güldürücü olmaktadır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları - Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları Bursa

Göz kapağı ameliyatlarında fiyatlar ameliyatın yapılacağı hastaneye ve yapılacak işleme göre değişmektedir. Bu nedenle ameliyat fiyatları net olarak muayenemizden sonra verilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6