Burun Revizyonu Sekonder Burun Estetiği

Daha önce bir veya birden fazla burun ameliyatı geçiren, ameliyatın estetik veya fonksiyonel sonuçlarından memnun kalmayan kişilerin tekrar ameliyat olmasını gerektiren durumların ortaya çıkmasına " sekonder rinoplasti " veya " revizyon operasyonu " adını vermekteyiz.

Kliniğimizde, daha önce burun ameliyatı yapılan, ameliyatla ilgili sorunlar yaşayan kişilere estetik ve fonksiyonel düzeltim ameliyatları kişiye özel olarak planlanmakta ve başarıyla gerçekleştirilmektedir. Dokuların durumu ve hastanın şikayetleri değerlendirilir ve ihtiyaca yönelik işlemler yapılır.


Sekonder Burun Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Sekonder rinoplasti ameliyatlarında hedefimiz hastanın şikayetlerini gidermeye yönelik işlemlerin yapılmasıdır. İlk ameliyatından sonra fonksiyonel sorunlar, yani nefes alıp vermede güçlük çeken hastalarımıza genellikle burun kıkırdağı adını verdiğimiz septum cerrahisi veya nefes alıp vermemize yardımcı olan ve konka adını verdiğimiz hava dolu keseciklerin cerrahisi işlemleri yapılmaktadır.

Estetik görünüm kaygısı ve şikayeti olan hastalarda ilk operasyonda yapılan işlemler ayrıntılı bir şekilde incelenir. Benim tecrübelerim, genellikle hastaların burun sırtında yer alan düzensizlikler ve burun ucundan kaynaklı bazı estetik sorunlar yaşadığı şeklindedir. Her iki deformite de tarafımızca başarıyla düzeltilebilmektedir.


Burun Revizyonu Ne Zaman Yapılmalıdır?

İkincil ameliyatların yapılabilmesi için ilk ameliyatın üzerinden yaklaşık 6 ay-1 yıl gibi bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Bu süre, dokuların tamamen iyileşmesi ve ödem adını verdiğimiz şişliklerin giderilmesini beklemek açısından önemlidir. İkincil ameliyatlardan sonra iyileşme süresi genellikle daha uzun olmakta ve hastaların bu dönemi daha dikkatli geçirmelerinde fayda bulunmaktadır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Burun Revizyonu Fiyat - Sekonder Burun Estetiği Bursa Fiyatları

Burun revizyonunda fiyatlar ameliyatın yapılacağı hastaneye ve yapılacak işleme göre değişmektedir. Bu nedenle ameliyat fiyatları net olarak muayenemizden sonra verilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6