Meme Büyütme - Göğüs Büyütme

Meme, insanlık tarihi boyunca kadının ve kadınlığın simgesi olarak görülmüştür. Zaman içinde fonksiyonel özelliklerinin yanında kadın estetiğinin de önemli bir bileşeni haline gelmiştir.

Meme ölçüsü toplumumuzda "80-85-90..." gibi rakamlarla ifade edilir. Aslında bu meme altından ölçülen ve göğüs kafesinin çapını ölçmek için kullanılan bir yöntemdir. Yani, memenin büyüklüğü ile ilgisi olmayan bir ölçüm şeklidir. Meme büyüklüğü ise "A, B, C veya D cup" olarak adlandırılan harflerle ifade edilir. "A cup" en küçük meme büyüklüğünü gösterir. Yani 90 göğüs çevresine sahip bir kadının aslında meme ölçüsü A veya D cup olabilir. Meme büyütme ameliyatları ise sizlerin göğüs kafesini değil, meme hacmini arttıran bir ameliyat olduğundan göğüs çevreniz aynı kalacak fakat giydiğiniz sutyenin "cup boyutu" artacaktır.

Göğüs büyütme ameliyatı birçok faktörün aynı anda ele alınmasının gerektiği ve sonuçları itibarı ile hasta memnuniyetinin yüksek olduğu bir ameliyat grubunu oluşturur. Ameliyatı etkileyen birbiriyle bağımlı iki değişken bulunur. Bunlardan ilki protez özellikleri diğeri ise seçilecek cerrahi tekniğe ait özelliklerdir.

Meme Protezine Ait Özellikler - Silikon İmplantların Özellikleri

Meme büyütme ameliyatı dış tabakası silikondan türetilmiş implantlar (protez) ile yapılır. Günümüzde, birbirine benzer görünse de çok farklı protez tipleri mevcut. Protezler genel olarak hacimlerine, yüzey özelliklerine (pürtüklü veya düz), şekillerine (anatomik veya yuvarlak), veya içeriklerine (silikon veya serum fizyolojik) göre sınıflanabilir. Protez çeşitliliğinin bu fazlalığı aslında mükemmel sonuçlara ulaşmak için gerekmektedir. Kliniğimizde en doğru protezin seçimi ise titiz bir muayene sonucu belirlenir.

Meme büyütme ameliyatı için kullanılan silikon implantların yüzeyleri videoda görüldüğü gibi pürtüklü-pürüzlüdür. Bu yüzey kapsül oluşumunu azaltmak icin dizayn edilir.


Cerrahi Tekniğe Ait Özellikler

Protezlerin bu denli farklılık göstermesi cerrahi teknik açısından da farklılıklar doğurur. Bir protezi meme dokusuna yerleştirmek için ilk olarak hangi cilt bölgesinden kesi yapılacağı belirlenir. Cilt kesisi, meme başı çevresi (periareolar), meme katlantı noktası (inframammary), koltuk altı (aksillary) veya göbek çevresinden yapılabilir. Protez şu bölgelere yerleştirilebilir:

- Kas altına
- Meme dokusunun altına (gland altına)
- Kas zarının altına (fasya altına)
- Çift planlı olarak. Kliniğimizde sık olarak uyguladığımız dual plane olarak da tabir edilen bu yöntem ile kas altı ve gland altı yöntemlerinin avantajlarını tek yöntemde birleştirmiş oluyoruz.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan implantlar (silikon protez) enfeksiyon riskini önlemek amacıyla önce antibiyotikli solüsyonlar ile yıkanır. Yukarıdaki ameliyat videosunda da bunu görüyorsunuz.Kişiye Uygun Protezin ve Cerrahi Tekniğin Seçimi

Meme protezine ihtiyaç duyan tüm kişiler için aynı protezin ve aynı ameliyat tekniğinin uygulanması mümkün değildir. Kişinin ihtiyacı, ameliyattan beklentisi ve fiziksel özelliklerine göre uygun olan yöntem ve protez seçimi yapılır. Örneğin meme dokusu altına yerleştirilen protez ile kas altına yerleştirilen aynı protezin farklı görünümü olacaktır. Bu ve bunun gibi pek çok teknik ayrıntı ameliyatın sonucuna etkilemektedir. Bunun için doğru olan cerrahın titiz muayenesinin sonucuna göre hastanın beklentileri dikkate alınarak ameliyatın planlanmasıdır.

meme_estetiği_yaptıranlar_8

Meme Protezleri Konusunda Sık Sorulanlar

- Meme Protezlerinin Kanser Riski Var mıdır?

Hayır. Konuyla ilgili yayınlanmış çok sayıda bilimsel makale mevcuttur. Bunlara göre kullanılan protezler FDA ve AB standartlarına uygun olduğu sürece kansere yol açmadığı bilimsel olarak da ortaya konmuştur.- Silikonların Patlaması Olası mıdır?

Protezlerin travmaya bağlı olarak patlaması pek mümkün görünmemektedir. Yeni geliştirlen protezler dokuya sızdırmayacak şekilde planlanmıştır. Böyle bir şeyin gerçekleşmesi için kesici bir alet ile direk olarak silikona müdahale etmek gerekir ki bu çok karşılaşılabilecek bir olay değildir.

- Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Emzirmek Mümkün müdür?

Evet. Çünkü bu ameliyat ile süt kanallarına ve süt bezlerine zarar verilmez. Ameliyat sırasında meme başı çevresinden kesi yapılan kişilerde nadiren emzirme işleminde sıkıntı yaşandığı görülebilir. Ancak bu çok küçük bir olasılıkdır.

- Ameliyatsız Meme Büyütme Mümkün müdür?

Liposakşın ile alınan yağın kişinin vücuduna enjekte edilmesi yöntemi ile meme büyütme geçmişte denenmiş bir yöntemdir. Ancak sonradan enjekte edilen yağın 6 ay- 1 sene gibi bir zaman içerisinde erimesi ve enjeksiyon yapılan alnadan yağ kistlerinin oluşma ihtimali dolayısıyla bu yöntemi tavsiye etmemekteyiz.

Ameliyatsız meme büyütme amaçlı olarak satılan ilaçlar ve haplarlardan uzak durmak çok önemlidir.Çünkü bu kimyasallar hormonel dengeyi bozarak gögüs kanserine yol açabilmektedirler.

- Meme Büyütme Sonrası Komplikasyonlar (Sorunlar)

Her ameliyatta olduğu gibi göğüs büyütme ameliyatı sonrasında da bazı sorunlarla karşılaşılabilir. Bu sorunlar erken dönem ve geç dönem sorunları olarak ikiye ayrılabilir. Erken dönemde enfeksiyon ve kanama görülebilir fakat sık olarak karşımıza çıkmaz. Geç dönem komplikasyonlar genelde 10-15 yıl sonra görülür. Geç dönemin en önemli komplikasyonu ise kapsül oluşumu adını verdiğimiz bir durumun görülmesidir. Kapsül oluşumu kullanılan yabancı maddeye karşı vücudun göstermiş olduğu tepki olarak adlandırılabilir. Bu durum silikonu yabancı madde olarak algılayan vücudun bu maddenin çevresini bir zarla kaplaması ile açıklanabilir ve dışarından bakıldığında estetik görüntüyü bozan bir görünüm ortaya çıkarır. Pürtüklü yüzeyli silikonlar kapsül oluşumunu azaltmak için üretildi. Protezi kas altına yerleştirmek ve ameliyat sonrası masajın da kapsül oluşumunu azalttığı biliniyor.

- Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Gögüs büyütme operassyonu süresi genelde 1-1.5 saat kadardır. Ameliyat sonrası genellikle hastanede kalınır. İkinci gün hastaneden çıkabilirsiniz. Ağrı sık görülen bir durum değildir. Ameliyattan hemen sonra giydirilen özel sporcu sutyeni 4 hafta kadar kullanılır. Pansumanlar da ameliyattan 2-3 gün sonrasında tamamen çıkarılır. 5-7 gün içerisinde işe tamamen dönülebilir.

meme_estetiği_yaptıranlar_9

Göğüs Büyütme Ameliyatı Püf Noktaları

Meme Büyütme Sonrası Memnuniyet

Meme hacim ve estetiğindeki dramatik değişim ile kişinin kendine güveni artar ve ameliyat sonrası memnuniyet üst seviyede olur.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası

40 yaş üstünde ameliyat öncesi mammografi tetkiki yapılması önerilir.

Meme Büyütme Sonrası Emzirme

Meme büyütme ameliyatında süt bezleri ve kanallarına zarar verilmez. Dolayısıyla emzirme etkilenmez

Meme Büyütme için Hangi Protez ve Hangi Teknik

Yapılacak titiz bir muayene sonucu belirlenir. Sizlerin beklentileri, muayene sonucu ile birleştirilerek ortak bir karar varılır.

Göğüs Büyütme Sonrası Ameliyat İzleri

Seçilecek cerrahi tekniğe bağlı olarak 4-5 cm lik bir izden bahsetmek mümkün. Koltuk altından yapılan ameliyatta meme üzerinde iz bulunmaz. Meme katlantı noktasından yapılan ameliyatlarda ise karşıdan bakıldığında izler görünmeyecek şekilde olur.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Meme Büyütme Yorumları - Göğüs Büyütme Yorumları

man icon3Eda İ. soruyor:
Göğsüme istediğim büyüklükte silikon yapılabilir mi?
----------------------------------------

drtufan_iconOp. Dr. Ali Tufan Soydan cevaplıyor:
Hayır, yeni ölçüm teknikleri ile meme taban çapı ve yüksekliği ne ise ona uygun implant konulması, sonuçların çok daha iyi olmasını sağlar.

man icon3Sinem H. soruyor:
Hangi marka silikon daha iyi?
----------------------------------------

drtufan_iconOp. Dr. Ali Tufan Soydan cevaplıyor:
Dünyada FDA tarafından kullanımı onaylanmış pekçok marka var. Bunların bir çoğu ülkemizde de mevcut. Kişisel bir tercih yoksa, Mentor-Motiva-Eurosilicone-Natrelle-Nagor-Arion-Polytech en çok kullanılan markalardır. İmplantlar arasında çok büyük farklar olmadığını söyleyebilirim.

man icon3Ayşen K. soruyor:
Meme büyütme ameliyatında benim için en uygun silikonu nasıl seçeceğiz?
----------------------------------------

drtufan_iconOp. Dr. Ali Tufan Soydan cevaplıyor:
Meme büyütme ameliyatında kullanılacak implantın şekil ve büyüklüğünü hastanın mevcut vücut yapısına göre seçiyoruz. Protezin meme içinde duracağı pozisyon da yine vücut yapısına ve kişinin beklentilerine göre planlıyoruz. Önemli olan meme içine konulacak silikon implantın memenin bir parçası gibi olması. Bu bakımdan boyut ve şekil seçimi için kişinin vücut oranları önem taşıyor.

man icon3Nazlı C. soruyor:
Silikon protezler emzirmeye engel midir?
----------------------------------------

drtufan_iconOp. Dr. Ali Tufan Soydan cevaplıyor:
Hayır değildir. Meme protezleri yerleştirilirken süt kanallarına zarar verilmez. Emzirme ile ilgili bir komplikasyon beklenmemektedir genel olarak.

man icon3Nilüfer H. soruyor:
Damla protezler daha iyi diye duydum, doğru mu?
----------------------------------------

drtufan_iconOp. Dr. Ali Tufan Soydan cevaplıyor:
Hayır, damla (anatomik) veya yuvarlak silikonun sadece şekilleri farklıdır, her ikisi de aynı maddeden üretilir. Genel olarak implant seçimi vücut yapısına göre yapılır.

Meme Büyütme Fiyat - Göğüs Büyütme Fiyat - Meme Büyütme Bursa Fiyat

Meme büyütme ameliyatında fiyatlar ameliyatın yapılacağı hastaneye, yapılacak işleme ve kullanılacak proteze göre değişemektedir. Bu nedenle ameliyat fiyatları net olarak muayenemizden sonra verilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz.
Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

SOSYAL MEDYADA BİZ meme est
"Meme hacminin yeterli şekillendirmeyi tek başına sağlayamadığı durumlarda silikon protez kullanıyoruz. Böylece aynı seansta hem meme dikleştirme hem de meme büyütme..." instagram.com/dralitufansoydan "Meme hacminin yeterli şekillendirmeyi tek başına sağlayamadığı durumlarda silikon protez kullanıyoruz. Böylece aynı seansta hem meme dikleştirme hem de meme büyütme..." instagram.com/dralitufansoydan
"Meme büyütme ameliyatını bir kaç farklı yerden yapabiliyoruz. "Meme başı kesisi", "koltukaltı kesisi" ve "meme altı kesisi". Bunlar içerisinde, meme katlantı noktasından yapılan meme altı kesisi en çok..." instagram.com/dralitufansoydan "Meme büyütme ameliyatını bir kaç farklı yerden yapabiliyoruz. "Meme başı kesisi", "koltukaltı kesisi" ve "meme altı kesisi". Bunlar içerisinde, meme katlantı noktasından yapılan meme altı kesisi en çok..." instagram.com/dralitufansoydan
"Bugün meme küçültme ameliyatı ile bir hastamızın daha hem estetik kaygılarını giderdik hem de fiziksel olarak rahatlatmış olduk..." instagram.com/dralitufansoydan "Bugün meme küçültme ameliyatı ile bir hastamızın daha hem estetik kaygılarını giderdik hem de fiziksel olarak rahatlatmış olduk..." instagram.com/dralitufansoydan
"Göğüs küçültme, büyütme ve dikleştirme birbirlerinden farklı ameliyatlar da olsa ameliyatlardan beklentimiz hep..." instagram.com/dralitufansoydan "Göğüs küçültme, büyütme ve dikleştirme birbirlerinden farklı ameliyatlar da olsa ameliyatlardan beklentimiz hep..." instagram.com/dralitufansoydan
"Yuvarlak mı olsun damla mı? Yüzeyi pürtüklü mü olsun düz mü? Protezi meme altına mı yoksa kas altına mı koyalım? Büyüklüğü ne kadar olsun? Meme büyütme ameliyatı ile ilgili tüm bu soruların..." instagram.com/dralitufansoydan "Yuvarlak mı olsun damla mı? Yüzeyi pürtüklü mü olsun düz mü? Protezi meme altına mı yoksa kas altına mı koyalım? Büyüklüğü ne kadar olsun? Meme büyütme ameliyatı ile ilgili tüm bu soruların..." instagram.com/dralitufansoydan
"Yapılacak işlem farklı da olsa amacımız hep aynı...Göğüs estetiği ile ilgili detayları görüşmek üzere kliniğimize bekliyoruz..." instagram.com/dralitufansoydan "Yapılacak işlem farklı da olsa amacımız hep aynı...Göğüs estetiği ile ilgili detayları görüşmek üzere kliniğimize bekliyoruz..." instagram.com/dralitufansoydan
"Anne sütünün bebek için değeri tartışılmaz ancak gebelik ve emzirme süreçlerinin göğüsler üzerinde fiziksel etkileri de kaçınılmaz oluyor. Siz yine de bebeğinizi gönül rahatlığıyla emzirin çünkü..." instagram.com/dralitufansoydan "Anne sütünün bebek için değeri tartışılmaz ancak gebelik ve emzirme süreçlerinin göğüsler üzerinde fiziksel etkileri de kaçınılmaz oluyor. Siz yine de bebeğinizi gönül rahatlığıyla emzirin çünkü..." instagram.com/dralitufansoydan
"Meme dokusunun gögüs dolgunluğunu sağlamaya elverişli olmadığı durumlarda meme dikleştirme ameliyatını silikon implant ile kombine ediyoruz ve aynı seansta..." instagram.com/dralitufansoydan "Meme dokusunun gögüs dolgunluğunu sağlamaya elverişli olmadığı durumlarda meme dikleştirme ameliyatını silikon implant ile kombine ediyoruz ve aynı seansta..." instagram.com/dralitufansoydan
"Havaları serinletemeyiz ama göğüslerinizi küçülterek yazı rahat geçirmenizi sağlayabiliriz...Göğüs küçültme ameliyatı sadece estetik..." instagram.com/dralitufansoydan "Havaları serinletemeyiz ama göğüslerinizi küçülterek yazı rahat geçirmenizi sağlayabiliriz...Göğüs küçültme ameliyatı sadece estetik..." instagram.com/dralitufansoydan
"Bugün yine günlerden göğüs büyütme...Sizin de uzun zamandır göğüslerinizle ilgili estetik kaygılarınız varsa..." instagram.com/dralitufansoydan "Bugün yine günlerden göğüs büyütme...Sizin de uzun zamandır göğüslerinizle ilgili estetik kaygılarınız varsa..." instagram.com/dralitufansoydan
OP. DR. ALİ TUFAN SOYDAN BLOG meme
Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6