Lazerle Leke Tedavisi

Sanıldığının aksine, günümüzde ve dünyada kozmetik uygulamalar ile sadece ileri yaştaki kişiler ve kadınlar değil, tüm yaş grupları ve erkekler de ilgilenmektedir. İnsan ömrünün uzadığı çağımızda tüm insanlar daha genç ve sağlıklı kalmak isterken, cilt sağlıklarına da en fazla önem vermektedirler.

Melanin cildimize rengini veren ve deride bulunan bir pigmenttir. Melaninin yüksek miktarlarda ve belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Bir kısmı yaşın ilerlenmesi sonucu oluşur, bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasardan kaynaklanır. Bazı durumlarda bu lekeler sadece yüz bölgesinde değil, dekolte olarak tabir edilen bölgelerde, omuzlarda, sırt bölgesinde ve ellerde de oluşabilir.

Lekelerin tamamı ileri yaşlarda oluşmaz. Örneğin çiller de birer lekedir ve yaştan bağımsız olarak oluşabilir. Bazı tip lekeler doğuştan ortaya çıkmıştır ve zaman içinde büyüme gösterir. Gebelik sonucu bazı kadınların yüz bölgesinde melasma veya gebelik maskesi adı verilen lekeler de görülebilir.

Leke Tedavisinde Hangi Lazerler Kullanılır?

Lazerle leke tedavisi uygulanması esnasında lazer enerjisi, yoğun şekilde melanin içeren hücreler tarafından emilirken, diğer normal cilt renginde olan hücreleri etkilemez veya bunlar üzerindeki etkisi çok azdır. Cilt yenileme ve leke tedavileri kliniğimizde Q switched Nd:Yag adı verilen lazer sistemleri ile gerçekleştirilmektedir ve bu sayede gelişmiş lazer üretim teknolojileri ile geniş tedavi seçenekleri sunulmaktadır. Q switch lazerleri ile sadece leke tedavisinde değil, cilt yenileme, gözenek sıkılaştırma, orta yaş kırışıklıklarının giderilmesi işlemleri ile karbon peeling ve dövme silme uygulamaları da yapılmaktadır.

Leke Tedavisinde Kullanılan Diğer Lazerler

Bursa Esteloft Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniğimizde leke tedavisinde kullandığımız birçok lazer sistemi mevcuttur. Bu sayede hasta beklenti ve leke özelliklerine göre tedavi planlaması yapılabilmekte ve kişiye özel parametreler seçilmektedir.

Fraksiyonel Lazer:

Leke tedavisinde kullandığımız lazerlerden biri de fraksiyonel/profraksiyonel lazerlerdir. Genel anlamda daha açık renkli ve tüm yüz bölgesine dağılmış çoklu sayıda lekelerin tedavisinde kullanılır. Fraksiyonel lazerler ile yüz gençleştirme, doğum çatlaklarının tedavisi, akne izlerinin tedavisi ve yara izlerini giderme işlemleri de yapılabilmektedir.

Mikrolazerpeel:

Mikrolazerpeel bir anlamda lazerle cilt soyma işlemidir. Derinin üst tabakaları kontrollü bir şekilde çok ince tabakalar halinde soyulabilir. Lekelerle beraber cilt düzensizlikleri ve kırışıklık tedavisi de yapılabilmektedir.

Karbon Peeling Lazeri:

Bir çeşit Q swithed Nd:Yag lazer ile yapılmaktadır. Karbon peeling son dönemlerin popüler cilt yenileme ve gözenek sıkılaştırma işlemlerinden de biridir. Bu özelliklerin yanında leke tedavisinde de başarıyla kullanılmaktadır.

Lazer ile Tedavi Edilebilen Lekeler

  • Yaşlılık lekeleri
  • Güneş lekeleri
  • Çiller
  • Gebelik maskesi (Melasma)
  • Doğumsal lekeler (Ota nevus)
  • Yara izlerine bağlı lekeler
  • Bazı ben(nevüs) tipleri


Lazerle Leke Tedavisi için Kaç Seans Gerekir?

Lazer ile leke tedavilerinde uygulanacak olan seans sayısı muayene sonucu belirlenir. Örneğin çiller, yaşlılık lekeleri ile güneş ışınlarına maruz kalma sonucu ortaya çıkan lekeler genellikle 1-2 seansta tedavi edilirken, doğumsal lekeler ve gebelik maskeleri gibi lekelenmelerde daha fazla seans uygulamak gerekir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Lazerle Leke Tedavisi Fiyatları

Lazerle leke tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi ancak muayenemizden sonra verilebilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6