Lazer Epilasyon Bursa

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin ve bilimsel tedavi yöntemidir. Lazer epilasyonda prensip, kıl köküne yerleşmiş bulunan ve melanin adı verilen pigmentin lazer ışını tarafından tutulması ve bu enerjinin ısıya dönüşerek kıl kökünü tahrip etmesine dayanır. Lazer epilasyon amacıyla birden çok lazer ışını kullanılabilir. Bunları kısaca şöyle özetleyebiliriz:

Alexandrite Lazer:

Alexandrite lazerler, genellikle açık renkli cilt ve koyu renkli kıl varlığında en etkin lazer epilasyon sistemi olarak bilinir. Dolayısıyla bizim toplumumuzun genel cilt yapısı için en uygun sistemdir diyebiliriz. Alexandrite tedavileri genellikle hızlı ve kısa seans süresi ve sayısı gerektiren tedaviler sunar. Epilasyon sırasında soğuk hava üfleyen soğutucu ile entegre halde çalışır ve tedaviler sırasında kişinin ağrı hissini azaltır. Alexandrite lazerler genellikle Nd:Yag lazerler ile kombine edilirler.

Nd:Yag Lazer:

Nd:Yag lazerlerin diğer lazer sistemlere göre melanin adlı renk maddesine tutunma özelliği daha düşük fakat dalgobuyu daha büyüktür. Bu özelliği sayesinde koyu renkli ve esmer cilt yapısına sahip olanlar için en uygun ve güvenilir lazer epilasyon sistemidir. Yüz bölgesi uygulamalarında da genellikle tercih edilen yöntemdir. Yaz aylarında da kullanılabilmesi önemli diğer bir avantajıdır. Genellikle Alexandrite lazerler ile kombine edilir.

Diode Lazer - Buz Lazer Epilasyon Bursa:

Diode lazerler de Nd:Yag lazerler gibi koyu cilt tiplerinde kullanılmaktadır. Açık renkli ve koyu kıl yapısına sahip kişilerde Alexandrite, esmer cilt yapısına sahip kişilerde Diode ve Nd:Yag lazerler tercih edilmektedir. Kliniğimizde son teknoloji bir Diode epilasyon cihazı olan BuzLazer ile acısız, hızlı ve etkin sonuçlar elde etmek mümkün olmaktadır.

Işık Bazlı Sistemler:

IPL, Mavi Işık vb. ışık kaynakları lazer olmayıp sadece yoğunlaştırılmış ışık sistemleridir. Bu yöntemler derindeki köklere ulaşıp kıl kökünü tahrip gücüne sahip olmadıklarından daha ziyade bir modern ağda yöntemi olarak kabul edilir ve geçici etki gösterirler. Bazı kliniklerde geçici epilasyon amacıyla kullanılmaktadır.


Lazer Epilasyon Herkese Yapılabilir mi?

Lazer epilasyon uygulamalarında kısıtlayıcı tek faktör hamileliktir. Lazer uygulamalarında cinsiyet kısıtlaması yoktur, erkeklerde de aynı konfor ve etkinlikte uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon çok küçük yaşlarda uygulanmaz.Bu bakımdan ergenlik sonrasında (15 yaş civarı) beklemek gerekir.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Uygulama öncesi 1 aylık sürede cımbız,ağda gibi kıl kökünden çekip çıkararak kıl kökünü boşaltan işlemlerin yapılmaması gerekir
  • Tüy rengini açıcı veya sarartıcı kremler en az 1 ay önce bırakılmalıdır.
  • Bazı ilaçları kullanan kişilerde lazer epilasyon uygulanamaz (Roacuttane)
  • Epilasyon öncesi ve sonrasında 1 hafta süreyle aşırı güneşlenme ve solaryum ile bronzlaşma önerilmez.

Kliniğimizdeki lazer cihazları ile yaz aylarında da uygulama yapmak mümkün olmakla beraber uygulama sonrasında mutlaka güneş koruyucu krem kullanmak gerekir.

Lazer Epilasyon Seanslarının Önemi

Kıl köklerinin %30-70 kadarı dinlenme dönemindedir. Lazer epilasyon tedavisi uygulama yapılan bölgelerdeki tüylerin köklerine zarar vermektedir. Lazer epilasyon, Anagen faz adı verilen kıl köklerinin büyüdüğü dönemlerde etkili olduğundan dinlenme dönemindeki kıl köklerine zarar vermez. Bu nedenle bölgeye göre değişim göstermekle birlikte 6 ila 8 hafta sonrası tekrarlayan tedaviler uygulanmalıdır. Yaklaşık 6-8 hafta aralıklı olarak uygulanan 4 - 6 seans tedavi için yeterlidir. Yüz bölgesine uygulanacak tedavilerde 4-6 hafta, vucut bölgesineyse 6-8 hafta arayla uygulanabilmektedir.


Yüz Epilasyonu

Yüz bölgesi epilasyonu diğer bölgelere göre biraz farklıdır. Yüz bölgesi tüylerinin telogen adını verdiğimiz uyku fazı bazı durumlarda fazla olabilir ve daha fazla seans sayısı gerektirebilir. Bir başka önemli durum ise yaz aylarında uygulanan yüz bölgesi epilasyonlarıdır. Güneş koruyucu tedavi de mutlaka kombine edilmelidir.


Lazer Epilasyon Zararları

Toplumsal inanışın aksine lazer epilasyonun vücuda bilinen bir zararı yoktur. Lazer cihazları tıbbın ve mühendisliğin birçok alanında dünyaca kabul görmüş ve etkin bir tedavi yöntemidir.

İdeal Lazer Epilasyon Nasıl Olmalı?

  • Tüm cilt tiplerine ve kıl yapısına uygun olmalı: Beyaz veya esmer tenli kişilerde de güvenle kullanılabilmeli
  • Hızlı ve güvenli olarak çalışmalıdır. Böylece hem seans sayısı hem de uygulama süresi kısa olmalı
  • Her mevsim uygulanabilmeli.Seansların aralığına mümkün olduğunca uyum gösterilmeli
  • Acı hissini azaltmak için soğutucu sistemler ile çalışılmalı.

Bursa Lazer Epilasyon Uygulamaları:

Bize epilasyon amacıyla başvuran kişiler öncelikle uzman bir estetisyen tarafından değerlendirilir.Bu görüşmede tedavi hakkında kısa bir bilgilendirme yapılır. Kişinin epilasyona uygunluğu ve kullanılacak tedavinin paremetreleri belirlenir. Böylece etkin, güvenilir ve bilimsel bir anlayışla tedaviler gerçekleştirilir. Bursa lazer epilasyon kampanyaları hakkında bilgi almak için bize 0224 242 00 57 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Lazer Epilasyon Fiyatları - Bursa Lazer Epilasyon Fiyatları

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6