Lazerle Çil Tedavisi

Çil (ephelides), deride, güneşe maruz kalma sonucu beliren, küçük lekelerdir. Lekeler deride bulunan ve melanin adı verilen pigment maddesinin depolanması sonucu oluşur. Daha çok sarışınlarda ve kızıl saçlı kişilerde görülür.

Vücudumuzda ve Yüzümüde Çiller Neden Ortaya Çıkar?

Çiller vücudumuzun güneş ışınlarından korumak için verdiği doğal tepki sonucu ortaya çıkarlar. Soğuk mevsimlerde güneş ışınları etkisiz olduğundan çillerin sayısında ve renginde doğal bir azalma olur. Yaz aylarında ve güneş etkisi ile çillerin sayısında tekrar artış görülebilir. Bu aylarda insanların cildini güneş kremleri, gözlükler, şapkalarla güneşten koruması, sıcak saatlerde direk güneş ışınlarına maruz kalmamak için güneşe çıkmamaları gereklidir. Bütün bu koruma önlemlerine rağmen çiller tekrar oluşabilir.

Çillerin Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Çillerin tedavisinde günümüzde bilinen et etkili ve bilimsel yöntem lazer tedavileridir. Kriyoterapi (dondurarak tedavi), peeling yöntemleri ve dermabrazyon çillerin tedavisinde kullanılan fakat etkileri lazerler kadar olmayan diğer tedavi yöntemlerini oluşturur.

Lazerle Çil Tedavisi için Kaç Seans Gerekir?

Günümüzde en başarılı çil tedavi yöntemidir Q Switched Nd Yag lazer ile yapılan tedavilerdir ve genellikle 1-2 seans uygulama gerektirir. Lazerle çil tedavisi sonrasında ciltte hafif kızarıklıklar olabilir. Bu işlemlerden sonra güneşten korunmak için mutlaka losyon ve kremler kullanmak gerekir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Lazerle Çil Tedavisi Fiyatları - Çil Tedavisi Fiyatları Bursa

Lazerle çil tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi ancak muayenemizden sonra verilebilecektir. 0224 242 00 57'den görüşme randevusu alabilirsiniz. Op. Dr. Ali Tufan Soydan'a soru sormak için lütfen tıklayınız.

Bize Ulaşın

icon

Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Neşe Sok. No:6 Kat:4 D:12 Nilüfer - BURSA

telefon +90 224 242 00 57
+90 533 593 18 03 Whatsapp

facebook_ali_tufan_soydan9 [email protected]

facebook_ali_tufan_soydan| facebook_ali_tufan_soydan4| facebook_ali_tufan_soydan5| facebook_ali_tufan_soydan6