İletişim Formu

Sorularınız Op. Dr. Ali Tufan Soydan tarafından yanıtlanmaktadır.

Bursa Özel Jimer Hastanesi

 

Jimer Hastanesi
 
 Bursa Jimer
 
lazer epilasyon bursa
Bursa Özel Jimer Hastanesi
Hastane ortamında güvenli ve etkin
lazer epilasyon sistemleri

sac ekim


Bursa Özel Jimer Hastanesi
Şaç Ekim Merkezi

444 4 567 dahili 3393


Facebook
YoutubeTwitter foursquare-icon-512x512

 

 

 

Karbon Peeling

Dr. Ali Tufan Soydan - Karbon Peeling

Karbon Peeling Nedir ?

Karbon peeling, düşük enerjili ve sık atış yapan ve çok süratli çalışan bir lazer olan Q Switched ND:Yag lazerleri ile yapılmaktadır.Dolayısı ile karbon peeling bir çeşit lazer ile yüz gençleştirme işlemidir.

 

Lazer ile Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi cilt karbon kremiyle boyanır. Lazer  ile karbon kremi le boyanmış bölgelere ışınlar gönderilir ve bir anlık yüksek bir ısı ortaya çıkar. Lazer cilt yüzeyinde karbon krem içerisinde yar alan atomize karbon partiküllerini yüksek bir hızla patlatır ve cilt yüzeyinde bulunan ölü doku anında buharlaşarak ciltten uzaklaşır Bu ısı artışı kişide acı hissi vermez fakat cilt altı dokuları ısıtarak kollojen doku artışına, dolayısıyla  cilt kırışıklıklarının ve sarkıklarının tedavisini gerçekleştirir. Böylece bozulmuş olan doku dinamikleri tekrar harekete geçer, ciltteki yaşlılık belirtileri düzelir,cilt toplanır ve yağlanma sorunları ortadan kalkar. Karbon peeling uygulamaları gözenek sıkılaştırma tedavisini de gerçekleştirir.

 

Karbon peeling gözeneklerin içerisinde ani ısı etki yaratarak gözeneklerin küçülmesini sağlayan bir yenilenme işlemini de başlatır. Bu işlem için özel olarak üretilmiş  karbon krem kullanılması gereklidir. Bu tip lazer cihazları ile aktifleşen bu özel karbon krem yüskek teknoloji ile nanopartiküler boyutlarda atomize karbon içerir. Lazerin etkinliği ve ciltte oluşturduğu yüksek hızdaki patlamalardan anlaşılabilir. Çıkan yüksek patlama sesi, ilk başta ürkütücü olsa da herhangi bir acı veya ağrı yaratmadığından son derece konforlu bir yöntemdir.

 

Kombine Tedaviler

Bursa Jimer Hastanesi, Estetik Cerrahi ve Lazer Kliniğimizde, karbon peeling  ve cilt yenileme uygulamaları diğer birçok tedaviler ile kombine edilebilmektedir. Karbon peeling uygulaması yaptıranların derin lekelerin giderilmesi için  lazer toning, aktif akne tedavisinde cilt yüzeyinde oluşan yağın giderilmesi ve anti bakteriyel etkisi ile akne  modu, cilt sarkması ve elastikiyet kaybı olan kişilerde anti-aging uygulamaları ile kombine edilebilir.

Karbon peeling uygulaması her cilt tipinde güvenle yapılabilecek bir cilt yenileme ve yüzeyel soyma işlemidir. Karbon peeling sonrasında cilt sadece yüzeyinde değil aynı zamanda alt katmaların da lazerin yarattığı etki ile kolajen dokuda artış ve  elastin liflerinde düzelme ve kısalma görülür. İnvaziv olmayan bu cilt gençleştirme metodu en geniş kapsamlı ve etkin yöntemlerden biridir.

 

Lazerle Karbon Peeling Uygulamaları

  • Cilt sıkılaştırma
  • Gözeneklerin küçültülmesi
  • Orta yaş kırışıklıklarının giderilmesi
  • Akneli ve yağlı ciltlerin tedavisi
  • Cilt lekelerinin tedavisi


Karbon Peeling Avantajları

  • Her cilt tipine uygundur
  • Her mevsim uygulanabilir.
  • Acısız ve ağrısızdır.
  • İyileşme süresi gerektirmeyen anında sonuçlar yaratır.